דיני הגנת הסביבה - בחיפה ותל אביב

ייצוג רשויות מקומיות, תאגידים, אזרחים וארגונים ציבוריים בתחום דיני הגנת הסביבה ואיכות הסביבה

דני הגנת הסביבה - קישורים מהירים לתוכן העניינים

ai generated, climate change, ice floe-8448625.jpg

דיני איכות הסביבה הם תחום משפטי חשוב ומורכב, שנוגע להגנה על הסביבה ולמניעת נזקים לאיכות האוויר, המים, הקרקע והבריאות הציבורית.

דיני איכות הסביבה כוללים חוקים רבים, תקנות, יישומים והליכים משפטיים ברמה הארצית והבינלאומית, שמטרתם להגביר את האחריות והציות של גופים פרטיים וציבוריים לסטנדרטים סביבתיים.

עורך דין המתמחה בדיני הגנת הסביבה והוא בעל ידע וניסיון בתחום המשפטי ובתחום הסביבתי, ידע להתמודד עם האתגרים והשינויים המתרחשים בתחום ההולך ומתפתח. אנו נרצה יכול להיות שותפים להצלחתכם ולהגנת האינטרסים שלכם בפני הרשויות, הצדדים המעורבים והציבור.

ככל ואתה בעל עסק הזקוק לרישיון עסק, רישיון שימוש בחומרים מסוכנים, היתר להזרמת שפכים וכיו"ב, משרדנו הוא הכתובת עבורך. אנו מלווים מפעלי תעשייה, מפעלים יצרניים, חברות טכנולוגיות שונות, עסקים קטנים וגדולים כאחד, תוך מתן מעטפת כוללת בתחום דיני הגנת הסביבה.

 

המשיכו לקרוא.

אם אתם זקוקים לעורך דין המתמחה בדיני הגנת הסביבה, אנחנו כאן בשבילכם. עורכת הדין יפעת אלוק משמשת כיועץ חיצוני במשרדנו (of counsel), עוה"ד אלוק הינה עורכת דין מובילה ומוכרת בתחום הגנת הסביבה, עם ניסיון רב ומוכח בייעוץ וייצוג ללקוחות פרטיים וציבוריים במגוון נושאים סביבתיים במשרד מוביל מהגדולים והידועים בישראל. בנוסף עו"ד יפעת אלוק מוסמכת כקצינת ציות ומכינה תוכניות אכיפה לגופים הזקוקים לכך, תוך הקפדה על עמידה בכל דרישות הרגולטור. אנחנו מציעים לכם שירות אישי, מקצועי ואיכותי, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם ושל העסק שלכם. אנחנו נלווה אתכם בכל שלב של התהליך המשפטי, ונשתדל להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבורכם.

עורכת הדין יפעת אלוק, דיני הגנת הסביבה

עו"ד אלוק הינה בעלת תואר ראשון במשפטים (L.L.B) בהצטיינות יתירה וכן תואר שני (MBA) במנהל עסקים בהצטיינות.

אם אתם מעוניינים לדעת יותר על דיני הגנת הסביבה, או לקבל ייעוץ מעורך דין המתמחה בתחום, צרו איתנו קשר באמצעות הטופס המצורף, או באמצעות הטלפון או הדוא"ל שלנו. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם בכל שאלה או בעיה סביבתית.

כיצד עורך דין המתמחה בדיני הגנת הסביבה יכול לעזור לי ובאילו נושאים?

עורך דין המתמחה בדיני הגנת הסביבה יכול לעזור לכם במגוון נושאים, כגון:

  • ייעוץ וייצוג בקשר להיתרים, רישיונות ואישורים סביבתיים שנדרשים לפעילותכם או לפרויקטים שלכם.
  • ייעוץ וייצוג בקשר לתביעות אזרחיות, ייצוגיות או פליליות שנגרמות מפגיעה באיכות הסביבה או מהפרת חוקים ותקנות סביבתיים.
  • ייעוץ וייצוג בקשר להליכים מנהליים ופעולות אכיפה של רשויות סביבתיות, כגון נציב המים, רשות הטבע והגנים, משרד הבריאות, משרד האנרגיה וכו’.
  • ייעוץ וייצוג בקשר לפרויקטים סביבתיים, כגון אנרגיה מתחדשת, מיחזור ואיסוף פסולת, טיפול בשפכים, טיפול בחומרים מסוכנים, הפקת מים ומחצבים וכו’.
  • ייעוץ וייצוג בקשר לעסקאות נדל"ן, בנייה ותשתיות שדורשות בדיקה והערכה של סיכונים וחשיפות סביבתיות.
מי מחויב בדרישת אחריות או בדרישת פעולה בדיני הגנת הסביבה?

דרישת אחריות היא דרישה משפטית שמבוססת על הנחה שהנתבע גרם לנזק לתובע באופן ישיר או עקיף, ולכן חייב לשלם לו פיצוי או לתקן את הנזק. דרישת פעולה היא דרישה משפטית שמבוססת על הנחה שהנתבע חייב לעשות או להימנע מלעשות מעשה מסוים, כדי למנוע או להפחית נזק לתובע או לציבור.

 

בתחום דיני הגנת הסביבה, דרישות אחריות או פעולה יכולות להיות מוגשות על ידי גורמים שונים, כגון:

 

המשרד להגנת הסביבה – הרשות הממשלתית האחראית על הקמת והאכיפה של חוקים ותקנות לשמירה על איכות הסביבה.

הרשויות המקומיות – הרשויות האחראיות על הניהול והתכנון של הסביבה המקומית, ועל הקטנת הפגיעה באיכות החיים של התושבים.

האזרחים או הארגונים הציבוריים – הגורמים המושפעים ישירות או עקיפות מהפעילות המזיקה לסביבה, והמעוניינים להגן על הזכויות והאינטרסים שלהם.

הנתבעים בדרישות אחריות או פעולה בתחום דיני איכות הסביבה יכולים להיות גופים פרטיים או ציבוריים שמפעילים או מאפשרים פעילות שיש לה השפעה על הסביבה, כגון:

 

חברות, תאגידים או בעלי עסקים – הגורמים המקיימים או המתכננים לקיים פעילות עסקית שיש לה השפעה על הסביבה, כגון ייצור, בניה, חקלאות, תחבורה, אנרגיה וכו’.

נושאי משרה או עובדים – הגורמים המנהלים או המבצעים את הפעילות העסקית שיש לה השפעה על הסביבה, והמקבלים החלטות או מבצעים פעולות שגורמות לזיהום או לנזק לסביבה.

הרשויות הממשלתיות או המקומיות – הגורמים המקבלים החלטות או מבצעים פעולות שקשורות לניהול, לתכנון או לאכיפה של הסביבה, והמפרים את החוקים או התקנות הקשורים לסביבה.

מתי עשוי להתעורר הצורך במעורבות של עורך דין בתחום הגנת הסביבה, אכיפה וציות?

עורך דין המתמחה בדיני הגנת הסביבה עשוי להיות נחוץ, כמו לדוגמה במקרים הבאים:

כאשר תרצו להקים או להרחיב פעילות עסקית שיש לה השפעה על הסביבה, עורך דין יכול לעזור לך להשיג את ההיתרים, הרישיונות והאישורים הנדרשים מהרשויות המקומיות והמרכזיות, ולייעץ לך על החוקים והתקנות הקשורים לפעילותכם;

אם אתם חשופים לתביעות או להליכים משפטיים בגין פגיעה באיכות הסביבה,בכל נושא שהוא כגון הפרת רישיון עסק, שפכים וכיו"ב,  עורך דין המתמחה בתחום ייצג אתכם  בהליכים בפני בית המשפט, להגן על האינטרסים והזכויות שלכם, ולחפש פתרונות יצירתיים ומועילים לסיום הסכסוך;

אם אתם עוסקים בפרויקט סביבתי, כגון אנרגיה מתחדשת, מיחזור או טיפול בשפכים, עורך דין המתמחה בתחום יכול ללוות אתכם בכל שלבי הפרויקט, מהרעיון הראשוני ועד ליישומו, ולהתמודד עם האתגרים והשינויים המשפטיים, הרגולטוריים והטכנולוגיים שנוגעים לפרויקט;

אם אתם מעוניינים להשקיע או להיות מעורבים בעסקאות שדורשות בדיקה והערכה של סיכונים וחשיפות סביבתיות, עורך דין המתמחה בתחום יכול לבצע עבורכם בדיקות נאותות סביבתיות, להכין חוזים והסכמים המתייחסים לנושאים הסביבתיים, ולייעץ לכם על ההשפעות המשפטיות והכלכליות של העסקאות;

אלה רק חלק מהדוגמאות לנחיצות במעורבות של עורך דין בתחום הגנת הסביבה, אכיפה וציות. אם יש לכם שאלות נוספות או צרכים משפטיים בתחום זה, אנא צרו איתנו קשר.

לשיתוף:

למאמרים נוספים בנושא דיני עבודה

כיתבו לנו

ליצירת קשר:

גלילה למעלה
דילוג לתוכן